Być zdrowym, być szczęśliwym, być zamożnym, być znanym, być zbawionym – na czym mi najbardziej zależy? Kościół głosi Dobrą Nowiną na całym świecie. Niech i dziś każdy z nas usłyszy i zrozumie co naprawdę dla człowieka jest najważniejsze w życiu i na czym powinno nam zależeć.

XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                                       21.08

●  Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej; łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii kazania wygłosi franciszkanin O. Placyd Jacek Górka OFM –misjonarz posługujący w Tanzanii. Przed kościołem będzie można złożyć ofiary na potrzeby prowadzonej przez niego misji.

●  Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek –  Wspomnienie NMP Królowej.

Środa –  Święto św. Bartłomieja Apostoła.

Piątek –  Uroczystość NMP Częstochowskiej.

●  W czwartek po mszy św. o godz. 17.00 Legion Maryi zaprasza na modlitwy w intencji kapłanów.

●  W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

●  Od 1. lipca do 31. Sierpnia br. msze św. w tygodniu odprawiamy w następującym porządku:

Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00

Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek godz. 17.00

Msze Św. niedzielne pozostają bez zmian.

Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.

XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                                                     28.08

●  Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

Również w przyszłą niedzielę parafia w Lipinach przeżywa jubileusz 150-lecia poświęcenia kościoła      p.w. św. Augustyna, suma odpustowa pod przewodnictwem Abpa Wiktora Skworca o godz. 12.00.

Wszystkim powracającym z wakacji i urlopów życzymy bezpiecznej drogi do domu.