Dziś liturgia słowa przynosi nam radę ewangelicznego ubóstwa. „Jednego Ci brakuje” – usłyszy bogaty młodzieniec. Jego brakiem jest to, do czego zanadto jest przywiązany, a drogą uwolnienia jest wyrzeczenie się tego. Uczestnicząc w Eucharystii, przedstawmy Jezusowi to, co nas zniewala, bo tylko w Nim jest nasze wyzwolenie.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10

▪ Przeżywamy dziś XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”. Przed kościołem można złożyć ofiarę pieniężną do puszek przeznaczoną na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

▪ W dzisiejszą niedzielę w kościołach całej Polski odbywa się liczenie wiernych. Kolekta przeznaczona jest na misje święte.

▪ Z racji, że przypada dziś dzień fatimski, na godz. 17.00 zapraszamy na różaniec oraz procesję z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Nie ma dziś różańca o 15.15.

▪Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17.15, w czwartek po mszy św., zaś w niedziele na godz. 15.15. Na czas miesiąca różańcowego zawieszone zostaje środowe nabożeństwo do MBNP.

▪ W czwartekpo porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

▪ W sobotę od godz. 17.15 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10

▪ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasza parafię.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪ Dzienny Dom „Senior+” oraz Weiss Klinik serdecznie zapraszają Seniorów na bezpłatne badania
wkierunku zaćmy, które odbędą się 14 października (poniedziałek) w godz. od 10.00-13.00 na parkingu Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień przy ul. Emanuela Imieli 12.

▪ Kolekta specjalna z uroczystości odpustowej wyniosła 6720 zł. Zebrane pieniądze pozwoliły nam na zakup komputera z drukarką oraz specjalistycznego oprogramowania i rozpoczęcia procesu informatyzacji dokumentów i ksiąg parafialnych.  Za okazaną hojność i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać!

▪ Uwaga ostrzeżenie!

Od pewnego czasu w naszej parafii są osoby, które próbują narzucić parafianom inny, niż jest przyjęty i zapisany w mszale rzymskim oraz w przepisach liturgicznych,sposób udziału
i przyjmowania postaw podczas mszy św. Osoby te zabraniają naszym Paniom lektorkom oraz psałterzystkom posługi czytania i śpiewania podczas mszy św., bojkotują posługę świeckich szafarzy, zakazują kobietom wstępu do prezbiterium, a także, co miało miejsce ostatnio podczas uroczystości odpustowej, kolejny raz próbowały pouczyć proboszcza narzucając swoje przekonania i zakłócić przebieg liturgii. Niestety indywidualne rozmowy z upomnieniem nic nie dają. Prosimy więc parafian aby nie reagować, na tego rodzaju prowokacje, uwagi czy upomnienia pochodzące od tych osób, a dotyczące liturgii i dyscypliny życia chrześcijańskiego. Wszelkie uwagi od tych osób nie mają nic wspólnego z właściwie przeżywaną wiarą,prawdziwym udziałem we mszy św. oraz posłuszeństwem i wiernością Kościołowi. Takie szeptane uwagi wprowadzają tylko zamęt i wątpliwości u wiernych. Proszę także, aby nie przyjmować żadnych broszurek, oraz obrazków, które próbują wręczać lub zostawiają w przedsionku kościoła. Niestety osoby te zostały zwiedzione przez działalność i nauczanie księdza Piotra Natanka, na którym ciąży od 2010 roku poważna kara suspensy, która zakazuje mu sprawowania czynności kapłańskich oraz wykonywania władzy rządzenia i nauczania. Jako proboszcz parafii posłany przez Kościół i odpowiedzialny za naszych parafian czuję się w obowiązku reagować i zwrócić uwagę na takie destrukcyjne zachowania. Proszę o poważne potraktowanie tego ostrzeżenia w duchu odpowiedzialności.

Matko Boża Różańcowa módl się za nami!