Bóg zna nas na wylot, nie ukryje się przed Nim żadna myśl, a jakiekolwiek udawanie choć może zmylić człowieka, nie zmyli Stwórcy. Jezus mówi słowami Izajasza: „Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie”. Podczas tej Eucharystii zwróćmy się do Pana, który ma moc oczyścić nasze wnętrza. Niech nasze serca będą blisko Boga, a wtedy cześć jaką Mu oddajemy, będzie prawdziwa.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09

▪Kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie naszej parafii. Za wszelkie ofiary pieniężne,również te przesyłane na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać. O godz. 15.30 nieszpory niedzielne.

▪ Obchody liturgiczne tygodnia:

▪ Wtorek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK.

▪W poniedziałek po porannej mszy św. nabożeństwo do Ducha Św.

▪ W środę o 17.30 nowenna do MBNP.

▪ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, po porannych mszach odprawimy stosowne nabożeństwa.

▪W czwartek po porannej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów. Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież oraz dyrekcje, nauczycieli i katechetów na mszę św. rozpoczynającą nowy rok  szkolny i katechetyczny. Uczniów klas 1 SP prosimy o przyniesienie tornistrów, które zostaną pobłogosławione na koniec mszy. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.

▪ W piątek o 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪ W sobotę odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu okazja do spowiedzi.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09

▪Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪ Serdecznie witamy w naszej chropaczowskiej parafii nowego wikariusza, którym jest ks. dr Szymon Resiak. Ksiądz Szymon pochodzi z Chełmu Ślaskiego i dotychczas posługiwał w Austrii. Na całą posługę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów otaczamy naszego nowego wikariusza modlitwą i życzymy wielu łask Bożych oraz Darów Ducha Świętego.

▪   W przyszłą niedzielę 8. września o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji ks. Marka Organisty za 3. lata posługi w naszej parafii, oraz o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla nowego wikariusza ks. Szymona Resiaka. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

▪  W najbliższą sobotę 7. września br. o godz. 15.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa w intencji działkowców z naszego Miasta Świętochłowice. Serdecznie zapraszamy.

▪ Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do naszej wspólnoty ministranckiej zapraszamy na zbiórkę
w sobotę o godz. 9.00 w salkach.

▪  Parafia w Lipinach zaprasza na pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w dniach od 13-15 września br.     szczegóły w gablotkach.

Na czas pracy, nauki i wszelkich obowiązków niech nam Bóg błogosławi.