Pragnienie wielkości nie jest niczym złym – to naturalne dążenie każdego człowieka. Ważne jednak, jak to osiągnąć. Jezus w dzisiejszej liturgii słowa daje na to odpowiedź: „Kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym”. W czasie tej Eucharystii otwórzmy się na łaskę Chrystusa Sługi, który chce nas poprowadzić do wielkości ukrytej w pokornej służbie.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10

▪ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny, w naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie
      o misjach i misjonarzach. Kolekta przeznaczona jest na naszą parafię.

▪ Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17.15, w czwartek po mszy św., zaś w niedziele na godz. 15.15. Na czas miesiąca różańcowego zawieszone zostaje środowe nabożeństwo do MBNP.

▪ W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

▪ W sobotę od 17.15 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10

▪ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasza parafię.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪ Zachęcamy parafian do obejrzenia różańców, które zostały wykonane przez dzieci z klas pierwszych SP 5 i SP 17. Wystawa znajduje się w kościele obok bocznego ołtarza ku czci św. Józefa.

▪ W dniach od 22-24 listopada w Chorzowie – Klimzowcu, odbędzie się kurs pt. „Siedmioro z  Ewangelii”.

Wszelkie informacje zamieszczone są na plakacie w gablotce z ogłoszeniami.

Matko Boża Różańcowa módl się za nami!