Jezus jest Panem wszystkiego zaś potwierdzeniem Jego boskości jest uciszenie burzy na jeziorze. Ten cud zadziwił uczniów. W naszym życiu są takie burze, które tyko Jezus może uspokoić. Msza Święta jest zaproszeniem Jezusa do naszego życia, jest oddaniem się pod Jego panowanie.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                                                           23.06

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

▪   O godz. 15.30  nieszpory niedzielne.

▪ Obchody liturgiczne tygodnia:

⁎ poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

⁎ piątek – Wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz. dK.

⁎ sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

▪ Od poniedziałku 24 czerwca do soboty 31 sierpnia br. obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania mszy.

Msze św. w tygodniu:

⁎ poniedziałek, środa i piątek  – godz. 8.00

⁎ wtorek i sobota  – godz. 18.00, czwartek – godz. 17.00.

Msze św. niedzielne pozostają bez zmian.

Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i czwartki od 9.00-12.00 oraz 16.00 – 17.00.

▪ Osoby, które zarezerwowały intencje na lipiec i sierpień proszone są o kontakt z kancelarią parafialną w celu ich uzupełnienia.

▪ Przez okres wakacyjny nie będzie nowenny do MB Nieustającej Pomocy oraz czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

▪ W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06

▪ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

▪ Ksiądz Arcybiskup Adrian, przychylając się do prośby Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, prosi o przeprowadzenie zbiórki w niedzielę, 30 czerwca br., na rzecz – prowadzonego przez Caritas – Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową. Zbiórkę do puszek przeprowadzą przed kościołem członkowie Legionu Maryi.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

▪ Na czas od 23-30 czerwca, posługę duszpasterską pełni ks. Szymon Resiak, który od 31 sierpnia br. obejmie funkcję wikariusza w naszej parafii.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku,
nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.