Tajemnice, w których jako chrześcijanie uczestniczymy, przekraczają ludzkie pojmowanie, bo pochodzą od Boga, który nas nieskończenie przewyższa. Taką tajemnicą jest Eucharystia. Gdy Zbawiciel zapowiedział, jej ustanowienie, wielu nie pojęło tego i odeszło. Chcieli ogarnąć Boga ludzkim umysłem, tymczasem Jezus prosi jednie o wiarę. Ona odsłania duszy to, czego nie jest w stanie pojąc rozum.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za wszelkie ofiary składamy szczere Bóg zapłać.

• O godz. 15.30 nieszpory niedzielne.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    • poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
    • wtorek – wspomnienie św. Moniki.
    • środa – wspomnienie św. Augustyna bpa i dK.
    • czwartek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma nowenny do MBNP, czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz godziny miłosierdzia w piątki. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Do soboty 31. sierpnia Msze Św. odprawiamy w następującym porządku:
    • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
    • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek – godz. 17.00
    • Niedziele – bez zmian.
  • Kancelaria parafialna jest czynna w: poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  01.09

• Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego Kościoła.
  • W przyszłą niedzielę tj. 1 września o godz. 17.30, parafia w Lipinach zaprasza na koncert charytatywny na rzecz hospicjum dla dzieci w Wilnie w wykonaniu Magdy Anioł i Adama Szewczyka pt. „Rezerwat małżeński”.
  • W przyszłą niedzielę w parafii NSPJ w Piaśnikach, podczas mszy o godz. 11.30 zostanie kanonicznie wprowadzony nowy administrator ks. Łukasz Ryguła.
  • W związku z ustawą państwową tzw. „ustawą Kamilka” dotyczącą ochrony najmłodszych, przed jakąkolwiek przemocą ze strony dorosłych lub rówieśników, jako parafia włączamysię w powstający system ochrony. Pierwsze kroki administracyjne z naszej strony zostały już podjęte, czekamy teraz na odpowiedź na nasze zgłoszenie z programu prowadzącego.