Gromadzimy się  dziś w naszym kościele aby doświadczyć wielkiego i radosnego święta, przeżywamy odpust w naszej Parafii – uroczyście czcimy dziś Matkę Bożą Różańcową. Różaniec to ulubiona modlitwa zarówno świętych, jak i zwykłych ludzi, duchownych i świeckich. To właśnie ta modlitwa różańcowa przyczynia się także do naszych maleńkich, osobistych cudów, kiedy udaje nam się przetrwać bardzo trudne chwile w życiu i otrzymujemy nadzieję na lepsze jutro. W dzisiejszą niedzielę pragniemy uwielbić Boga w naszym życiu przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej, która wyprasza nam tak wiele łask.

UROCZYSTOŚĆ NMP RÓŻAŃCOWEJ, PATRONKI PARAFII – ODPUST – 06.10

▪ Przeżywamy dziś uroczystość odpustową. Serdecznie witamy w naszej parafii kaznodzieję ks. kanonika Piotra Brząkalika, emerytowanego proboszcza Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szopienicach, autora licznych felietonów radiowych i telewizyjnych.

Kolekta odpustowa przeznaczona jest jako specjalna ofiara pieniężna na sfinansowanie rozpoczętej inwestycji, związanej z modernizacja systemu informatycznego w kancelarii parafialnej.

O godz. 15.15 zapraszamy na różaniec.

▪ Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa różańcowe w tygodniu na godz. 17.15, w czwartek po mszy św., zaś w niedziele na godz. 15.15. Na czas miesiąca różańcowego zawieszone zostaje środowe nabożeństwo do MBNP.

▪ W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪ W piątek o godz. 15.00 w kościele godzina miłosierdzia.

▪ W sobotę odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10

▪ W przyszłą niedzielę w kościołach całej Polski odbywa się liczenie wiernych. Kolekta przeznaczona będzie na misje święte.

▪ Z racji, że w niedzielę 13 października przypada dzień fatimski, na godz. 17.00 zapraszamy na różaniec oraz procesję z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła.

▪ Również w przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II –Ewangelia starości i cierpienia”. Przed kościołem przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna do puszek przeznaczona na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪ W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, poniedziałek 7 października będziemy przezywali jako dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Zjednoczmy się tego dnia wokół Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego by prosić o pokój dla nas i całego świata.

▪ W sobotę tj. 12 października w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 10.00 odbędzie się XIII Pielgrzymka Żywego Różańca i innych Wspólnot. W programie konferencja, modlitwa różańcowa i msza.

▪ W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na naukę przed sakramentem chrztu św.

▪ Na terenie Chropaczowa w dniach 9-10 października, realizowany będzie serial pt. „Ołowiane dzieci”.

Autorzy produkcji filmowej, po konsultacji z Policją oraz Strażą Miejską, zwrócili się do naszej parafii
    o pomoc w przekazaniu informacji związanych z utrudnieniami w ruchu oraz czasowych zakazach.

Szczegółowe informacje znajdują się w gablotkach.

Matko Boża Różańcowa módl się za nami!