Jezus w dzisiejszej liturgii słowa pyta: „Za kogo Mnie uważacie?” To pytanie nie jest adresowane tylko do apostołów. Każdy, kto je słyszy, jest wezwany do dania odpowiedzi. Odpowiedź jednak nigdy nie będzie właściwa i pełna, jeśli nie będzie owocem bliskiej relacji z Bogiem. To właśnie teraz, w czasie tej Eucharystii, mamy wyjątkową możliwość spotkania ze Zbawicielem. Pozwólmy, niech On nas przemieni i upodobni nas do siebie.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09

▪ Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

▪Kolekta przeznaczona jest na nasz kościół.Za wszelkie ofiary pieniężne,również te przesyłane na kontonparafii, składamy serdeczne Bóg zapłać. O godz. 15.30nieszpory niedzielne.

▪ Obchody liturgiczne tygodnia:

▪ Poniedziałek – Wspomnienie świętych męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa.

▪ Środa–Święto Św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski

▪ Piątek-Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb i Pawła ChongHasang i tow.

▪ Sobota – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

▪ W środę o 17.30 nowenna do MBNP.

▪ W czwartek po porannej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪ W piątek o 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪ W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.09

▪Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪  W poniedziałek 23 września br. po mszy św. wieczornej na godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie do kościoła rodziców dzieci klas 3, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św.

▪  Rodziców, którzy pragną, aby ich dziecko przystąpiło do Wczesnej Komunii Św., zapraszamy na spotkanie wraz z dziećmi do salek przy probostwie w poniedziałek 23 września na godz. 17.00.

▪  Legion Maryi zaprasza na spotkania do salek przy probostwie w każdy poniedziałek po porannej Mszy św.

▪ Dyrekcja i cała społeczność SP nr 17 zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Świętochłowic
o oddanie głosu w ramach budżetu obywatelskiego na projekt pt. „Muzyczno-Naukowy Raj”, który dzięki wsparciu może powstać na terenie placu zabaw szkoły. Głosowanie przez stronę swietochlowice.budzetobywatelski.pl potrwa do 17 września. Szczegóły na plakatach i Facebook’u.

▪W związku z ustawą państwową tzw. „ustawą Kamilka” dotyczącą ochrony najmłodszych, przed jakąkolwiek przemocą ze strony dorosłych lub rówieśników,  jako parafia włączamy się w powstający system ochrony. W gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii zamieszczone są skrócone graficzne oraz podstawowe standardy dotyczące ochrony małoletnich i młodzieży. Pragniemy także poinformować, że osobą zaufania jest nasza parafianka P. Magdalena Wiencek, specjalnie przeszkolona w tym zakresie.

Na czas pracy, nauki i wszelkich obowiązków niech nam Bóg błogosławi.