Jezus Syn Boży przyszedł na ten świat, aby objawić w pełni swego Ojca. Dzięki Niemu ludzie doświadczyli Bożej mocy i lepiej poznali Jego wolę. Jego nauki możemy słuchać podczas każdej Mszy Świętej w liturgii słowa. Nie możemy poprzestać tylko na jej słuchaniu, ale powinniśmy ją wprowadzać w czyn oraz przekazywać tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Prośmy zatem Jezusa Chrystusa, by udzielił nam swego Ducha mądrości, który pomoże nam zrozumieć słowa Pisma Świętego.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7.07

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze. Za wszelkie ofiary, przekazywane także za pośrednictwem naszego konta bankowego, składamy szczere Bóg zapłać.

• O godz. 15.30 nieszpory niedzielne.
  • Obchody liturgiczne tygodnia:
    • poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.
    • czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
    • piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.
    • sobota – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • W czwartek po Mszy Św. Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.
  • Objazd chorych z posługą sakramentalną odbędzie się w najbliższą sobotę 13. lipca. Zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W odpowiedzi na apel arcybiskupa Adriana po Mszach Św. zostanie przeprowadzona zbiórka na remonty kościołów, probostw i innych zabudowań parafialnych w naszej archidiecezji, zniszczonych podczas trąby powietrznej 19. czerwca.
  • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma nowenny do MBNP, czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz godziny miłosierdzia w piątki. Pozostaje adoracja w sobotę od godz. 17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Do soboty 31. sierpnia Msze Św. odprawiamy w następującym porządku:
    • Poniedziałek, środa i piątek – godz. 8.00
    • Wtorek i sobota – godz. 18.00, czwartek – godz. 17.00
    • Niedziele – bez zmian.
  • Kancelaria parafialna jest czynna w:
    • Poniedziałki i czwartki od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.00.
  • W związku z letnią pogodą przypominamy o zakładaniu stosownego stroju do kościoła.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku; nie zapominajcie o spotkaniu z Jezusem, szczególnie podczas niedzielnej Eucharystii.