W dzisiejszej liturgii słowa usłyszymy o cudzie uzdrowienia głuchoniemego. Jezus nie skąpi darów także dzisiaj. Obdarowując nas mówi o nieskończonej miłości Boga do nas. Zbawiciel chce każdego z nas uwolnić od tego, co na blokuje. Każdemu mówi dziś „Otwórz się”. Przyjmijmy tę łaskę podczas tej Eucharystii.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09

▪Kolekta przeznaczona jest naWydział Teologiczny UŚ.Za wszelkie ofiary pieniężne,również te

przesyłane na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać. O godz. 15.30nieszpory niedzielne.

▪ Obchody liturgiczne tygodnia:

▪ Czwartek – Uroczystość NMP Piekarskiej – głównej patronki archidiecezji.

▪ Piątek –  Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK.

▪ Sobota–Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

▪ W środę o 17.30 nowenna do MBNP.

▪W czwartek po porannej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja.

Legion Maryi zaprasza do modlitwy za kapłanów.

▪ W piątek o 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia.

▪ W sobotę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach św. poświęcimy przyniesione krzyże, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09

▪Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasz kościół.

OGŁOSZENIA  OGÓLNE

▪W  środę 11 września br. w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputeryitp). Sprzęty należy składać przed bramą cmentarza przy pojemnikach na odzież „Caritas” w środę do godz. 17.00.

▪Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do naszej wspólnoty ministranckiej zapraszamy na zbiórkę
w sobotę o godz. 9.00 w salkach.

▪  Parafia w Lipinach zaprasza na pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w dniach od 13-15 września br.    szczegóły w gablotkach.

▪ Dyrekcja i cała społeczność SP nr 17 zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Świętochłowic
o oddanie głosu w ramach budżetu obywatelskiego na projekt pt. „Muzyczno-Naukowy Raj”, który dzięki wsparciu może powstać na terenie placu zabaw szkoły. Głosowanie przez stronę swietochlowice.budzetobywatelski.pl potrwa do 17 września. Szczegóły na plakatach i Facebook’u..

▪W związku z ustawą państwową tzw. „ustawą Kamilka” dotyczącą ochrony najmłodszych, przed jakąkolwiek przemocą ze strony dorosłych lub rówieśników,  jako parafia włączamy się w powstający system ochrony. W gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii zamieszczone są skrócone graficzne oraz podstawowe standardy dotyczące ochrony małoletnich i młodzieży. Pragniemy także poinformować, że osobą zaufania jest nasza parafianka P. Magdalena Wiencek, specjalnie przeszkolona
    w tym zakresie.

Na czas pracy, nauki i wszelkich obowiązków niech nam Bóg błogosławi.